poniedziałek, 16 kwietnia 2012

jakiś czas temu ola wolter wspomniała w mailu o antykwariacie fotograficznym, ale muszę przyznać, że dopiero dzisiaj trafiłam na jego stronę. w dużej mierze za sprawą "tego okropnego facebooka" ;).

w swoim statucie jako jeden z pierwszych i podstawowych punktów fundacja fotografii analogowej i klasycznych technik fotograficznych 'antykwariat fotograficzny' ma wspieranie autorskich działań twórczych, popularyzację fotografii jako sztuki i formy komunikacji wizualnej, oraz działalność edukacyjną w tym zakresie. czyli wszystko to, do czego zawsze wracamy w mniej lub bardziej poważnych dyskusjach o fotografii.

moim skromnym zdaniem w polsce brakuje takich organizacji i cudownie jest wiedzieć, że ten niedobór został dostrzeżony i że są ludzie którzy próbują go uzupełnić, dzieląc się z innymi swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami.

gratuluję fundatorkom pomysłu, trzymam kciuki za realizację projektów i mam nadzieję, że uda nam się coś kiedyś razem zrobić.

3 komentarze:

 1. Maniu wielkie dzięki za tego linka! Właśnie klikam maila do szanownych Pań z paroma pytaniami dotyczącymi technik szlachetnych i nie tylko. Sama inicjatywa jest świetnym pomysłem na szersza popularyzację fotografii klasycznej. Mam też nadzieję, że oferta będzie się poszerzać z biegiem czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie ma za co, badysławku, dziewczyny robią coś fajnego, a o fajnych rzeczach fajnie się pisze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, Magda! Dzięki że o nas wspominasz :) O temacie z tamtego maila cały czas pamiętamy, pamiętamy..
  pozdrawiamy serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

komentarze do wpisów podlegają moderacji i publikowane są dopiero po zaakceptowaniu ich przez autorkę tego bloga.