niedziela, 26 lutego 2012


01.2012. jeszcze raz zdjęcie z hiszpanii, i jeszcze raz zdjęcie z rondy do której zabrała nas jagoda. na załączonym obrazku właśnie jagoda, popołudniowe słońce i senne miasteczko. jakieś cienie, jakieś schodki, papieros, jedenaście okien, trzy balkony, tysiące małych kamyczków wbrukowane w uliczkę...
ostatnia rolka z wyjazdu wciąż kisi się w aparacie. dojrzewa.

11 komentarzy:

 1. oprócz tych jedenastu okien jest tam zapewne życie niewidzialnych ludzi za nimi, które mnie ciekawi, a nie istnieje przecież.
  Strażniczka filmowo zamyślona, a popołudnie do pozazdroszczenia...

  OdpowiedzUsuń
 2. "Były to zapomniane w głębi czasu miasta, gdzie ludzie przywiązani byli do swych małych losów, od których nie odrywali się ani na chwilę. Szewc był do cna szewcem, pachniał skórą, miał twarz małą i zbiedzoną, krótkowzroczne, blade oczy nad bezbarwnym, węszącym wąsem i czuł się na wskroś szewcem. I jeżeli nie bolały ich wrzody, nie łamały kości,puchlina nie kładła na barłóg, byli szczęśliwi bezbarwnym, szarym szczęściem, palili tani tytoń, żółty tytoń cesarsko-królewski, lub marzyli tępo przed kolekturą loterii.
  Koty przebiegały im drogę, to z lewej, to z prawej strony, śnił im się czarny pies i świerzbiła ich ręka. Czasami pisali listy z listowników, nalepiali troskliwie markę i powierzali je z wahaniem i pełni nieufności skrzynce pocztowej, w którą uderzali pięścią, jak gdyby ją budzili. I przez sny ich przelatywały potem białe gołębie z listami w dzióbkach i znikały w obłokach." (B.Schulz, Sanatorium pod klepsydrą)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcie, mimo że lekki smutek w tych ścianach i pustka w powietrzu.
  Ale przecież trzeba pobyć na pustyni, żeby odnaleźć oazy. Bez niej nie byłyby takie same.

  OdpowiedzUsuń
 4. Same cytaty, nic od siebie?

  OdpowiedzUsuń
 5. może sam coś od siebie powiedz, hm? i jeszcze sam sie swoim imieniem podpisz.

  OdpowiedzUsuń
 6. hejo, musimy tam wrocic na 100 tysiecy banków !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Kubę, więc wystarczy jak mi napisze: ooo albo też coś innego.

  OdpowiedzUsuń

komentarze do wpisów podlegają moderacji i publikowane są dopiero po zaakceptowaniu ich przez autorkę tego bloga.